Burc yorumlari

 • Havucun Faydaları

  Cildi güzelleştirir ve bağışıklık sistemini düzenler. Sindirime iyi gelir, kardiyovasküler sağlığı korur, vücuda detoks etkisi vardır ve ağız sağlığına faydalıdır.

  Havuç, kalp hastalıklarının önlenmesinde etkilidir. Kan basıncını düşürür. Zengin bir potasyum kaynağıdır ve kan damarlarındaki gerilimi azaltır. Kan akışını hızlandırarak organların düzgün çalışmasını sağlar.

  Bağışıklık sistemini güçlendiren antiseptik ve antibakteriyel özelliği vardır. Beyaz kan hücrelerinin aktivitesini düzenlemenin yanı sıra, bağışıklık sisteminde de çok etkilidir.

  Lif oranı yüksektir ve sindirime iyi gelir. Peristaltik hareketi arttırır. Kolestrolü düşürerek kalbi güçlendirir.

  Pek çok kanser türüne karşı önleyici etkisi vardır. Özellikle akciğer kanserine karşı çok etkilidir. Lif içeriği sayesinde kolon kanserine de iyi gelir. Çiğ havuç yiyen kadınlarda göğüs kanseri oranında düşüş görülmüştür.

  A vitamini nedeniyle, gözler için çok etkilidir. İlerleyen yaşlarda gece körlüğüne iyi gelir. Mineral antioksidanlar içerdiği için ağız sağlığında çok etkilidir. Diş etlerinde kan dolaşımını hızlandırır.

  Günde bir havuç yemek, felç riskini % 68 oranında azaltır. Beyni güçlendirir. Kan şekerinin düzenlenmesinde etkilidir Antiseptik özelliği nedeniyle rahatlatıcı etkisi vardır.
  Havuç yağı, kuru cilt için birebirdir. Cildin yumuşak, pürüzsüz ve sıkı olmasını sağlar.

  Havucun Faydaları Benzer Yazılar

  Kan yapımına yardımcı olur. Kalp çarpıntısını giderir. Şeker hastalığına karşı bol miktarda mor soğan yenir. Kesik ve yanık yaralarının
  Çölde yolculuk eden iki arkadaş, bir ara tartışırlar. Biri ötekine bir tokat atar. Tokadı yiyenin canı çok yanar; ama tek kelime etmez ve kum
  Dr. Ömer Coşkun, karanfilin içinde bulundurduğu eugenol maddesi sayesinde hafif ve orta şiddette diş ile diş eti ağrılarına karşı lokal uyuşturucu
  BALIK TAZE İSE; –Solungaçları kırmızıdır. –Dokunulunca serttir. –Gözleri çıkık ve parlaktır. –Pulları yapışıktır. –Balığın
  Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağa kapanmış, yemek yapıyordu.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Havucun Faydaları Etiketler

  |

  SohbetBul olarak itibari ile güncellenmiştir.